Jsem nově OSVČ, co musím udělat?

Přemýšlíte o novém podnikání a nevíte kudy kam?

Máme pro vás jednoduché rady 

 

Začátky…

Založení podnikání

Nejjednodušší způsob, jak založit živnost, spočívá ve vyplnění jediného dokumentu. Jedná se o Jednotný registrační formulář, který lze vyplnit a podat na kterémkoli živnostenském úřadě. Jednotný registrační formulář provede vše potřebné najednou.

Praktické rady: Na živnostenský úřad si s sebou vezměte platný občanský průkaz a 1000 Kč. (Výpis z rejstříku trestů si úřad zajistí sám.) Jedná-li se o živnost vyžadující určitou způsobilost, pak je nutné doložit i tu.Ve větších městech si raději schůzku na úřadě domluvte předem, abyste na místě nevystáli důlek (většina úřadů umožňuje i online rezervaci termínu).

.

Co udělat během prvního měsíce?

Prvním aktem vašeho podnikání ihned po založení bude pravděpodobně vystavování faktur. Již od počátku podnikání uchovávejte doklady (budete je na konci roku potřebovat).

Praktická rada: Vystavujte faktury v systému DvojKlikového účetnictví, zajistí vám to všechny náležitosti faktury a nemusíte se starat, že by mohla být faktura z pohledu zákona špatně. Zadáte jen zákazníka, předmět a cenu- a je hotovo. Ve fakturách budete mít pořádek a všechny budou na jednom místě.

*..K situaci, že za vás někdo hradí pojištění, dochází nejčastěji pokud jste kromě svého podnikáni zaměstnán, na mateřské dovolené, pobíráte důchod, nebo jste studentem.

Praktické rada: Nevěnujte příliš času samostudiu, zorientujte se v problematice rychle díky našim stručným přehledům: Jak na sociální pojištění OSVČJak na zdravotní pojištění OSVČ.

 

Praktické rady: Vystavujte faktury v systému DvojKlikové účetnictví a budete již v průběhu roku vědět odhad výše daní i doplatků na sociálním a zdravotním pojištění, s jejichž úhradou je třeba po konci roku počítat.

 Nechte tvorbu přiznání a přehledů na systému DvojKilikové účetnictví. Na konci roku vám systém automaticky spočítá příjmy. A s pomocí krátkého dotazníku vytvoří daňové přiznání vč. přehledů pro sociální a zdravotní pojišťovnu. Abyste nezůstali v nesnázích s papíry v ruce, dáme vám k přiznání a přehledům i stručný popis co kam odevzdat a zaplatit. Prostě snadno, rychle a hlavně bez starostí.

.

.

Zpět na DvojKlikové účetnictví